Με χαρά υποδέχτηκα στo γραφείο, τους μαθητές και τους καθηγητές του Εκκλησιαστικού Λυκείου Πατρών, την αντιπροσωπεία του ΚΕΤχ και τα μέλη του Πανηπειρωτικού Συλλόγου Πατρών.
![](https://zacharonews.gr/wp-content/uploads/2023/12/412658034_989936909220803_656226809373786535_n-1024x768.jpg)
Μέρες γιορτών, μέρες ευχών. Αλλά και μέρες όπου το μυαλό μας βρίσκεται σε εκείνους που δεν μπορούν να χαμογελάσουν, δεν μπορούν να αισθανθούν την ειρήνη και την ασφάλεια.
![](https://zacharonews.gr/wp-content/uploads/2023/12/413795848_989936915887469_6218658323774827838_n-1024x768.jpg)
![](https://zacharonews.gr/wp-content/uploads/2023/12/413814990_989936922554135_3638173119676766547_n-1024x768.jpg)
Ας προσπαθήσουμε όλοι για μία κοινωνία ανοχής, συνοχής και αλληλεγγύης. Για μία κοινωνία που θα προτάσσει το κοινό καλό έναντι του ατομικού. Για μία κοινωνία με περισσότερο φως και λιγότερο σκοτάδι.
![](https://zacharonews.gr/wp-content/uploads/2023/12/414474181_994929022054925_6221297547820516162_n-2-1024x537.jpg)
Καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα σε όλους!
![](https://zacharonews.gr/wp-content/uploads/2023/12/413791366_989936912554136_3054805471981531939_n-1024x768.jpg)