Μετά από την γενικότερη αναφορά των πολιτών του Δήμου μας,για μείωση της πίεσης του νερού,που προέκυψε το Σάββατο 6/4/2024 στο Δημοτικό Διαμέρισμα Ζαχαρως, εντοπίστηκε η προέλευση του προβλήματος στην αντλία της γεώτρησης. Η ΔΕΥΑΖ αποκατέστησε άμεσα τη βλάβη βάζοντας καινούργια αντλία, και διορθώνοντας την χαμηλή πίεση του δικτύου ύδρευσης.
![](https://zacharonews.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG-236ce8260756bbe9e63990b924ac2e71-V-768x1024.jpg)
Η ΔΕΥΑΖ σας ζητά συγνώμη για την ταλαιπωρία και πλέον διασφαλίζει ξανά την εύρυθμη λειτουργία όλων των παροχών νερού στους δημότες της.