Ο Δήμος Ζαχάρως, την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2024, στο Αμφιθέατρο του Δημοτικού Σχολείου Ζαχάρως, ώρα 18:30μ.μ. σας προσκαλεί στην εκδήλωση με αφορμή την “Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας”, με τίτλο “μια ημέρα… ένα σύμβολο”
Ο Δήμαρχος Ζαχάρως Κωνσταντίνος Μητρόπουλος, ανέφερε: “Σας προσκαλώ να τιμήσουμε την Ημέρα της Γυναίκας, η οποία καθιερώθηκε για να τιμηθούν οι αγώνες των γυναικών και να αποτελέσουν ορόσημα νέων αγώνων και διεκδικήσεων. Η ισότητα δεν είναι δεδομένη, ούτε κερδίζεται με ευχολόγια. Η γυναίκα είναι, η ίδια η ζωή.”
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2024/03/%CE%91%CE%A6%CE%99%CE%A3%CE%91.jpeg)
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2024/03/%CE%93%CE%B9%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%93%CF%85%CE%BD%CE%B1%CE%AF%CE%BA%CE%B1%CF%82-2024_20240229_225758_0000.png)