Στο site του Δήμου Ζαχάρως οι ενδιαφερόμενοι θα βρουν τις αναλυτικές οδηγίες και την αίτηση συμμετοχής. Το ΣΔΕ είναι Δημόσιο Σχολείο και η φοίτησή του είναι ΔΩΡΕΑΝ.
Ξεκίνησαν οι εγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Πύργου (Τμήμα Ζαχάρως) για το σχολικό έτος 2023-2024.
Στο site του Δήμου Ζαχάρως οι ενδιαφερόμενοι θα βρουν τις αναλυτικές οδηγίες και την αίτηση συμμετοχής. Το ΣΔΕ είναι Δημόσιο Σχολείο και η φοίτησή του είναι ΔΩΡΕΑΝ.
Δίνει δεύτερη ευκαιρία στη μόρφωση των ενηλίκων εκπαιδευόμενων, μέσα από ένα ευέλικτο πρόγραμμα σπουδών που προσαρμόζεται στις ανάγκες και τα ενδιαφέροντα τους.
![](https://www.patrisnews.com/wp-content/uploads/2023/07/222307684433_193853019723806_8086420427946180668_n.jpg)
Το περασμένο έτος φοίτησης στο τμήμα Ζαχάρως του ΣΔΕ ολοκληρώθηκε με επιτυχία και οι μαθητές και μαθήτριές του, εκτός από το απολυτήριο Γυμνασίου -απαραίτητο για προσλήψεις σε φορείς του δημοσίου- αποκόμισαν γνώσεις και εμπειρίες μέσα από δραστηριότητες, όπως η εκδήλωση παρουσίασης βιβλίου, η εκμάθηση παραδοσιακών χορών και οι θεματικές ερασιτεχνικές κατασκευές, στο πλαίσιο των σχεδίων δράσης του σχολείου.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλέσουν στο τηλέφωνα 2621020350 (ΣΔΕ ΠΥΡΓΟΥ) ή στα 2625360301, 2625360326 (ΔΗΜΟΣ ΖΑΧΑΡΩΣ) ή να στείλουν email στο dimoszacharos.gt@gmail.com
patrisnews.com